MixedWorldMusic Top 10 van 2018 - Gaye Su Akyol nummer 1 De beste world music albums van 2018 zondag 16 december, 2018

De MixedWorldMusic.com Top 10 van 2018 is samengesteld door de medewerkers van MixedWorldMusic. Zij stelden ieder hun eigen lijst op, wat opgeteld resulteerde in de gezamenlijke Top 10 van 2018.


De nummer 1 van 2018 is het album met de welluidende titel 'Istikrarli Hayal Hakikattir' van Gaye Su Akyol.



In dit artikel vind je alle Top 10-en van de MixedWorldMusic-medewerkers, geïllustreerd door Spotify-streams.

Binnenkort kun je in een ander uitgebreid artikel op MixedWorldMusic de terugblikken lezen die de redacteuren over het muziekleven van 2018 schreven, inclusief een vooruitblik voor 2018.

De MixedWorldMusic.com Top 10 van 2018 is samengesteld door Seb Bassleer, Charlie Crooijmans, Pieter Franssen, Ton Maas, Doris Martinez, René van Peer, Bram Posthumus, Francis de Souza, Bas Springer, Jaïr Tchong, Ronald Veerman en Erk Willemsen, allen redacteuren van MixedWorldMusic. Zij stelden ieder hun eigen lijst op, wat opgeteld resulteerde in een gezamenlijke Top 10 van 2018. De individuele lijsten vind je onder de algemene lijst.

 

MixedWorldMusic Top 10 van 2018

1. Gaye Su Akyol – Istikrarli Hayal Hakikattir 



2. Ammar 808 – Maghreb United 

3. Salif Keita – Un Autre Blanc 

3. Etenesh Wassie & Mathieu Sourisseau ft. Julie Laederach – Yene Alem 

4. Minyeshu – Daa Dee 

5. Vaudou Game – Otodi 

6. Toko Telo – Diavola 

7. BCUC – Emakhosini 

8. Fatoumata Diawara
– Fenfo 

9. Seun Kuti & Egypt 80 – Black Times 

10. Amsterdam Klezmer Band & Söndörgö – Szikra 


Beste in Nederland geproduceerde world music release van 2018 is: 
Minyeshu – Daa Dee


Beste in België geproduceerde world music release van 2018 is:
Ammar 808 – Maghreb United




 

Seb Bassleer

1. Ammar 808 – Maghreb United



2. BCUC – Emakhosini

3. King Ayisoba – We Have One Destiny 

4. Babylon Trio – Habibi

5. Moulay Ahmed El Hassani – Atlas Electric

6. Damily – Valimbilo

7. Samba de Coco Raízes de Arcoverde – Maga Bo apresenta: Coco Raízes de Arcoverde

8. Zanmari Baré – Voun

9. Susobrino – Mapajo 

10. Malphino – Visit Malphino

 

Charlie Crooijmans

1. Gaye Su Akyol – Istikrarli Hayal Hakikattir


2. Alash – Achai

3. Fatoumata Diawara – Fenfo

4. Maãlem Mahmoud Gania – Colours of the Night

5. Seun Kuti - Black Times

6. Koum Tara – Koum Tara

7. Ali Hassan Kuban – From Nubia to Cairo

8. Stella Chiweshe – Kasahwa: Early Singles

9. Moda de Rock – Toca Led Zeppelin

10. OQ – OQ

 

Pieter Franssen

1. Ammar 808 – Maghreb United



2. Catrin Finch en Seckou Keita – Soar

3. Fatoumata Diawara – Fenfo

4. Hamar Sankele – Calling All Africans

5. Angelique Kidjo – Remain in Light

6. Harold López Nussa – Un Dia Cualquiera

7. Maarja Nuut & Ruum – Muunduja

8. Tootard – Laissez Passer

9. Alex Simu Quintet – Echoes of Bucharest

10. New Cool Collective Big Band feat. Thierno Koité

 

Ton Maas

1. Kapela Maliszów – Wiejski Dzez



2. SANS – Kulku

3. Sokratis Sinopoulos – Under the Rose Tree

4. Punch Brothers – All Ashore

5. Amira Medunjanin – Ascending

6. Mehmet Polat – Ageless Garden

7. Mahsa Vahdat & Coskun Karademir – Endless Path

8. Riccardo Tesi & Banditaliana – Argento

9. Niki Jacobs & Pieter Jan Cramer van den Bogaart – Treyst

10. Wör – Sssht

 

Doris Martinez

1. Indialucia – Acatão



2. Canzoniere Gracanico Salentino – Canzoniere

3. Minyeshu – Daa Dee 

4. Afro Celt Sound System – Flight

5. Bokanté & Metropole Orkest & Jules Buckley – What Heat 

6. Omar Sosa & Yilian Cañizares – Aguas

7. Amira Kheir – Mystic Dance

8. Marta Gómez – La Alegría y el canto

9. Dorantes – El tiempo por testigo 

10. Danças Ocultas – Dentro desse Mar

 

Bram Posthumus

1. Salif Keita – Un Autre Blanc



2. Toko Telo – Diavola

3. Tawassol – Gabacho Maroc

4. Etenesh Wassié & Mathieu Sourisseau ft. Julie Laederach – Yene Alem

5. Harouna Samaké – Kamale Blues 

6. Elida Almeida – Kebrada

7. Tabanka – Spertador

8. Vivalda Dula – Dula

9. BKO – Mali Foli Coura

10. Bahdja – Bahdja

 

Francis de Souza

1. Dur-Dur Band – Dur-Dur of Somalia Vol 1 & 2



2. Vaudou Game – Otodi

3. Tabanka – Spertador

4. Gaye Su Akyol – Istikrarli Hayal Hakikattir

5. V/A: Disques Debs International: An Island Story – Beguine, Afro Latin & Musique Antillaise 1960-1972

6. V/A: Zamaan Ya Sukkar: Exotic Love Songs and Instrumentals from the Egyptian 60’s

7. Toko Telo – Diavola

8. Altin Gün – On

9. V/A: African Scream Contest 2

10. Ammar 808 – Maghreb United

 

Bas Springer

1. Minyeshu – Daa Dee



2. Gaye Su Akyol – Istikrarli Hayal Hakikattir

3. Salif Keita – Un Autre Blanc

4. Etenesh Wassié & Mathieu Sourisseau ft. Julie Laederach – Yene Alem

5. Martha Gómez – La Alegria y la Canta

6. Arat Kilo, Mamani Keita and Mike Ladd – Visions of Selam

7. Vaudou Game – Otodi

8. Harouna Samaké – Kamale Blues

9. Toko Telo – Diavola

10. Sara Tavares – Fitxadu

 

Jaïr Tchong

1. Salif Keita – Un Autre Blanc



2. Vaudou Game – Otodi

3. Minyeshu – Daa Dee

4. Etenesh Wassié & Mathieu Sourisseau ft. Julie Laederach – Yene Alem

5. Ammar 808 – Maghreb United

6. Sanem Kalfa & George Dumitriu – Dance

7. Toko Telo – Diavola

8. Amsterdam Klezmer Band & Söndörgö – Szikra

9. Joris Roelofs & Han Bennink – Icarus

10. Seun Kuti & Egypt 80 – Black Times

 

René van Peer

1. Senyawa – Sujud    

    

2. Amsterdam Klezmer Band & Söndörgö – Szikra

3. Ben Caplan – Old Stock            

4. Baba Commandant & Mandingo Band – Sira Ba Kele  

5. Luc Mishalle & Marockin’ Brass – Beats & Pieces         

6. V/A: Two Niles to Sing a Melody 

7. Kink Gong – Dian Long             

8. V/A / Félix Blume – Death in Haïti        

9. V/A: / Ragnar Johnson – Crying Bamboos        

10. Eastley/Beresford/Burwell/Toop – Whirled Music    

 

Ronald Veerman

1. Hamilton de Holanda Trio – Jacob 10ZZ



2. Ben Caplan – Old Stock

3. Sara Tavares – Fitxadu

4. Guillaume Barraud Quartet – Arcana

5. Eva Salina & Peter Stan – Sudbina

6. Luc Mishalle & Marockin' Brass – Beats & Pieces

7. Yamandú Costa & Ricardo Herz – Yamandú Costa & Ricardo Herz

8. Ann O'aro – Ann O'aro

9. Criolo – Espiral de Ilusão

10. Vaudou Game – Otodi

 

Erk Willemsen

1. Kip Hanrahan – Crescent Moon Waning



2. BCUC – Emakhosini

3. Rosario la Tremendita – Delirium Tremens

4. Seun Kuti – Black Times

5. Etenesh Wassié & Mathieu Sourisseau ft. Julie Laederach – Yene Alem

6. Anthony Joseph – People of the Sun

7. Bokanté & Metropole Orkest & Jules Buckley – What Heat

8. Gaye Su Akyol – Istikrarli Hayal Hakikattir

9. Los Van Van – Legado

10. Jungle by Night – Livingstone

 

 


meer nieuws
Nieuw festival verrijst op Romeinse resten
zondag 21 april, 2019
Plus de Transglobal World Music Charts Top-40
maandag 1 april, 2019
Knaller in concertserie Old Roots, New Routes
zondag 24 maart, 2019
Bozo Vreco brengt sevdalinka met gevoel voor show
donderdag 14 maart, 2019
Plus de Transglobal World Music Charts Top-40
vrijdag 1 maart, 2019
Nieuwe concertreeks doet vijf steden aan
donderdag 14 februari, 2019
maandag 11 februari, 2019
Vergeten Cubaanse maanvrouwen in het zonnetje gezet
dinsdag 5 februari, 2019
Plus de Transglobal World Music Charts Top-40
vrijdag 1 februari, 2019